Zimní možnosti

Lyžování

Ve vzdálenosti 200m od našeho pensionu je lyžařský vlek Mariánská hora ideální pro začátečníky a rodiny s dětmi.

Středisko zimních sportů Skiareál Tanvaldský Špičák je největším lyžařským centrem Jizerských hor. Ten je vzdálen od našeho pensionu cca 2 km, autem 10 minut.
Tanvaldský Špičák disponuje 6 vleky a čtyřsedačkovou lanovkou s celkovou přepravní kapacitou 6110 osob za hodinu a tím Špičák nabízí nejdelší sjezdovky v Jizerských horách
s převýšením 800-540 m s lyžováním na 5 sjezdovkách všech obtížností o celkové délce 6 km včetně umělého zasněžování a nočního lyžování.

V dojezdové vzdálenosti autem je i nejdelší sjezdovka v Čechách, modrá v Rokytnici nad Jizerou v Krkonoších.

Běžky

Po trase od pensionu Berounka z Mariánských hor přes Mariánskohorské Boudy se dostanete na tzv. Jizerskou magistrálu. V současné době ji tvoří až 170 km udržovaných tratí po Jizerských horách.

Je možno se po ní dostat do mnoha dalších středisek Jizerských hor a Krkonoš a díky příhraniční spolupráci také do Polska. Podrobné informace a mapu najdete na stránkách
Jizerské o.p.s., která se stará a údržbu tratí.

Co dělat pokud je v zimě špatné počasí nebo nevhodné sněhové podmínky?

Kromě návštěvy muzeí a památek, které uvádíme v letní části, můžete navštívít např Centrum Babylon v Liberci s aquaparkem, lunaparkem, nákupním městečkem a dalšími atrakcemi.

<< Zpět